YDS – YÖKDİL – PTE Eğitimleri

Categories Reviews (0 Rating)

YDS (Yabancı Dil Sınavı) ağırlıklı olarak dilbilgisi ve okuma – anlama becerilerinin ölçüldüğü, ÖSYM tarafından hazırlanan ve uygulanan sınavdır.

Türkiye genelinde geçerliliği bulunan sınava Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları, Yüksek Lisans programlarına girecek lisans programı mezunları, Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerinden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurt dışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler, Öğretim üyesi dışında kalan öğretim görevlisi kadrolarına naklen ya da açıktan ataması yapılacak olanlar, Yurt dışında öğrenip görüp diploma denklik işlemleri için YDS sonuçlarından yararlanmak isteyen adaylar, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) girecek olan adaylar, Kamu Personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler ve herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsa da yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları katılım sağlamaktadır.

Genel İngilizce seviyesi minimum B1 (Intermediate) düzeyinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir. Bu seviyenin altında bulunan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Uzman eğitmen kadromuz eşliğinde sınava hazırlık programları oluşturulmakta olup Akademik İngilizce eğitmenlerimizin YDS sınav başarıları bulunmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya kapalı gruplar halinde oluşturulmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Yökdil sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. Yökdil sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

Yökdil Sınavı; Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce olarak yapılmaktadır. Yökdil Sınavına; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir. Sınava katılım sağlayacak öğrenci adaylarının minimum B1 (Intermediate) seviyeyi tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Eğitim programı içerisinde sınav tekniğine alışmanız ve sınav süresine uyum sağlayabilmek ÜCRETSİZ deneme sınavları yapılmaktadır.

Eğitim süresi içerisinde kullanacağın tüm materyaller kurum tarafından ÜCRETSİZ şekilde sağlanmaktadır.

Programa ek olarak haftanın 7 günü düzenlenen Aktivite (Etüt) sınıfları ile eksik olduğunuz genel ingilizce bilginize destek verilmektedir. Bu programlar Gramer - Kelime - Konuşma eğitimleri üzerine yönlendirilmektedir. Öğrenciler YÖKDİL sınav eğitim programları tamamlandıktan sonra da Aktivite (Etüt) sınıflarına ÖMÜR BOYU SINIRSIZ VE ÜCRETSİZ olarak katılım sağlamaya devam etmektedir.

Yeni bir sınav olan YÖKDİL’de başarılı olabilmeniz için  6 kişilik özel sınıflarda 60 ders saati üzerinden sizlere hizmet sunuyoruz.

Eğitim programı;

Cumartesi - Pazar 10:00 - 14:00 (60 Ders Saati - 6 Haftalık Eğitim Süreci)

Salı - Perşembe 19:00 - 22:00 (60 Ders Saati - 7 Haftalık Eğitim Süreci

Pazartesi - Çarşamba - Cuma 19:30 - 21:40 (60 Ders Saati - 7 Haftalık Eğitim Süreci)