SAT – GRE – GMAT Eğitimleri

Categories Reviews (0 Rating)

GMAT (Graduate Management Admission Test) Lisansüstü Yönetime Geçiş Sınavı, Lisansüstü eğitim için İngilizce ve Matematik yeteneklerini ölçen standardize edilmiş bilgisayar tabanlı bir sınavdır. Dünya genelinde üniversiteler bu sınav sonucunu lisansüstü eğitime kabul için bir kriter olarak kullanmaktadırlar.

GMAT, öğrencilerin sözel, sayısal ve eğitim hayatları boyunca geliştirmiş oldukları yeteneklerini ölçmeyi hedeflemektedir. Üç bölüm üzerinden yönlendirilen GMAT sınavı bilgisayar üzerinden yapılmakta ve 4 saat sürmektedir. GMAT sınavı sonucunda elde edilen başarı oranının beş yıl geçerliliği bulunmaktadır.

American Time Beşiktaş şubesi olarak uzman kadromuz ile öğrencilerimizi GMAT sınavına hazırlamaktayız.

Genel İngilizce seviyesi minimum B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir. Bu düzeyin altında olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya kapalı gruplar halinde oluşturulmaktadır.

GRE (Graduate Record Examinations) Sınavı fen bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, işletme, beşeri bilimler ve edebiyat, eğitim ve diğer alanlardaki lisansüstü programlara başvuran bireyler kadar MBA programlarına başvuran bireylerin de girdiği bir sınavdır. Bu sınav, tüm dünyadaki lisansüstü okullara, işletme fakültelerine ve burs veren kurumların açmış oldukları programlara başvuru yapan kişilerin niteliklerini değerlendirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

A.B.D ve diğer ülkelerde İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için tercih edilen İşletme bölümü dışındaki bölümlere başvurmak için alınan bir sınavdır. GRE sınavı ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanmaktadır.

GRE, General Test ve Subject Test olmak üzere iki formattan oluşmaktadır. General Test genel kapsamlı bir sınav olup GRE sınavını kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran kişiler tarafından alınması gereken bir sınavdır. Subject Test 8 bilim dalında Lisansüstü öğrenim görmek isteyenlerin seçtikleri alandaki yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır. Bazı öğretim kurumları General Test ile birlikte alınmasını istemektedirler.

American Time Beşiktaş şubesi olarak uzman kadromuz ile öğrencilerimizi GRE sınavına hazırlamaktayız.

Genel İngilizce seviyesi minimum B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir. Bu düzeyin altında olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya close gruplar halinde oluşturulmaktadır.

Türkiye’de bulunan üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmiş oldukları sınavdır. SAT  sınavı College Board tarafından düzenlenmektedir.

SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.

SAT sınavı okuma ağırlıklı ve pasaj bazlı şekilde oluşmaktadır. Sınav sistemi ilk aşamada 62 dakikalık bölüm için beş adet uzun pasaj ve bazı grafik içeriğini  kapsayan 52 adet sorudan oluşmaktadır. İkinci aşamada 35 dakikayı kapsayan ve 44 sorudan oluşan sınav sistemi Yazma ve Dil Bilgisi üzerine yönlendirilmektedir. Sınavın bu bölümünde 4 pasaj daha yer almaktadır.

Tüm sınav sistemi içerisinde toplamda 9 adet pasaj bulunmakta olup ortalama 100 dakikada yaklaşık 4500 kelimelik pasaj üzerinden ilerlemektedir. Yaklaşık 100 soru çözümü sağlamaktadır:

Bir sonraki bölümde Matematik testi üzerinden devam edilmektedir. Hesap makinesinin kullanım yapılmadığı 20 soru üzerinden yönlendirilen ve toplam 25 dakika süren bölümden sonra adaylar, 55 dakika üzerinden 38 soruyu kapsayan bölüme devam etmektedirler. Bu bölümde hesap makinesi kullanımı serbestir.

Sınavın son bölümü makale yazma üzerine yönlendirilmektedir. 50 dakika sürmektedir.