IELTS – TOEFL -TOEIC Eğitimleri

Categories Reviews (0 Rating)
Loading

IELTS (International English Language Testing System) sınavı İngilizce dil seviyesini belirlemek isteyen adayların tüm dünyada girdikleri ve uluslararası kabul gören sınavlardan biridir. Her ay ortalama olarak 3-4 kez yapılan bu sınavın General Training (Göçmenlik ve Çalışma İzinleri için) ve Acadamic (Hazırlık Atlama, Yurtiçi – Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora programları için) olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. İçerik olarak Academic Module, General Training modüle göre daha zordur.

IELTS sınavı dört bölümden oluşmaktadır. Okuma – Yazma – Dinleme – Konuşma becerileri ve Gramer – Kelime yetilerinin ortalama olarak B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir.

Genel İngilizce seviyesi minimum B1 (Intermediate) düzeyinde olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Uzman eğitmen kadromuz eşliğinde sınava hazırlık programları oluşturulmakta olup Akademik İngilizce eğitmenlerimizin IELTS sınav başarıları bulunmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya close gruplar halinde oluşturulmaktadır.

TOEFL sınavı, ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizce’si bilgilerini ölçmek amacıyla Amerika’nın New Jersey eyaletinde ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın birçok merkezinde düenlenen bir sınavdır.

TOEFL, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyada toplam 4400’ün üzerinde üniversite, yüksek okul, kolej ve enstitü tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Bununla birlikte Türkiye’de ki birçok devlet, vakıf ve özel üniversiteler tarafından, İngilizce hazırlık sınıflarından muaf olmak isteyen öğrenciler için kabul edilmektedir. Ayrıca dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirketlerde iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik Belgesi (sertifikası) olarak kabul eder.

TOEFL sınavı dört bölümden oluşmaktadır. Okuma – Yazma – Dinleme – Konuşma becerileri ve Gramer – Kelime yetilerinin ortalama olarak B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir.

Genel İngilizce seviyesi minimum B1 (Intermediate) düzeyinde olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Uzman eğitmen kadromuz eşliğinde sınava hazırlık programları oluşturulmakta olup Akademik İngilizce eğitmenlerimizin TOEFL sınav başarıları bulunmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya kapalı gruplar halinde oluşturulmaktadır.

The Chauncey Group International tarafından hazırlanan ve Educational Testing Service tarafından uygulanmakta olan TOEIC sınavı New Jersey merkezli olarak 35 ülkede 30 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır.

Günlük iş ortamlarında kullanılan konuşma ve yazı örnekleri kullanılarak hazırlanmakta olan TOEIC sınavı İngilizce hâkimiyetin ölçmek için uygun ve objektif bir sınavdır. Danışmanlık firmaları, İngilizce öğretmenleri, insan kaynakları yöneticileri ve yabancı dille eğitim veren eğitim kurumları, kişinin İngilizce seviyesinin tespit edilmesinin gerekli olduğu durumlarda dünyanın her yerinde TOEIC sınavından yararlanabilmektedir.

Çoktan seçmeli 200 sorunun yer aldığı TOEIC, dinleme ve okuduğunu anlama bölümlerinden oluşmaktadır ve 2 saat sürmektedir.

Dinleme bölümünde fotoğraflar, soru-cevap, kısa diyaloglar ve kısa konuşmalar temalı 100 soru bulunmaktadır. Okuduğunu anlama bölümünde ise cümle tamamlama, yanlışı bulma, okuduğunu anlama temalı 100 soru bulunmaktadır. Sınav bitiminde öğrenci kişisel bilgilerini ve eğitim, iş tecrübesi ile ilgili anket sorularını da cevaplar.

Geçme ve kalma olmayan sınavda katılımcılar sınav sonucunda aldıkları puana göre derecelendirilir. Her alt puan 5-495, toplam puan ise 10-990 arasında değişmektedir.

American Time Beşiktaş şubesi olarak uzman kadromuz ile öğrencilerimizi TOEIC sınavına hazırlamaktayız.

Genel İngilizce seviyesi minimum B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir. Bu düzeyin altında olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya close gruplar halinde oluşturulmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.